Blackjack tipy

Väčšina hier v kasínach má rad navrhovaných hráčskych akcií, ktorým čelí v konkrétnej situácii. Tu majú tieto akcie tvrdé a rýchle pravidlá. Dobrou správou je, že tieto tipy zvyšujú  šance na výhru v kedykoľvek. Zapamätajte si niekoľko jednoduchých tipov a budete sa na svojej ceste k víťazstvu.

Blackjack je jednou z mála kasínových hier, kde hráč môže znížiť šance na prehru, ak sa hrá opatrne a drží sa základných stratégií. Online blackjack tipy napovedia hráčovi, kedy je lepšie vsadiť alebo stáť, deliť páry, alebo zdvojnásobiť stávky.

Zahrajte si online blackjack podľa základných stratégií, a môžete sa vyhnúť nutkaniu a impulzívnym stávkam. Tieto stratégie blackjacka nie sú priveľmi komplikované, ale osvojiť si ich je otázkou dlhodobých skúseností a pravidelného opakovania pri hraní.

Black Jack Tipy – Ťahať alebo Stáť

Keď budete hrať blackjack, tak nakoniec vždy príde na rozhodovanie o tom, či je treba ťahať, alebo stáť. Naučiť sa, kedy sa ťahať na základe hodnoty kariet, ktoré už máte, je dôležité. Začneme tým, že budeme skúmať niekoľko možných „rúk“.

Ak máte súčet 9 alebo nižšiu, vždy ťahajte. Tu je veľmi malá pravdepodobnosť, že by ste mohli vyhrať s takou nízkou rukou, tak pri ťahaní sa vždy zvýši šanca na výhru.

Mali by ste tiež ťahať na ruke s hodnotou medzi 10 a 16, ale iba v prípade, že dílerova karta lícom nahor 7 alebo vyššia.

Ak máte 17 alebo vyššie karty v ruke, stojte. Pre ťahanie ďalšej karty sú šance nízke. Najlepšou politikou je držať sa 17 a dúfať, že dealer má zlú ruku. Táto blackjack základná stratégia sa však vzťahuje iba na „ťažké ruky“, keď nemáte eso v ruke.

Ak máte eso v ruke, budete mať to, čo mu sa hovorí „ľahká ruka“. Ľahké ruky sa musia hrať s mierne odlišnou stratégiou, pretože eso možno zaradiť buď ako jedenásť alebo jeden.

Najbežnejšou chybou zo strany hráčov, ktorí ignorujú tieto tipy je stáť na „ľahkých“ 17, kde má hráč eso a 6. Aj keď je všeobecne dobrá politika stáť na pevných 17, ľahkých 17 môže byť zlepšením. Osem z trinástich kariet v obehu sú nápomocné. Zriedka ťahanie na ľahkých 17 môže ublížiť.

Vyššie uvedené je pravda pre väčšinu ľahkých rúk. Ak máte ľahkú ruku, ktorá je menšia ako 19, potom ťahajte. To môže len zlepšiť vaše šance odísť ako víťaz.

Black Jack Tipy – Stoly, ktorých sa treba vyvarovať

Potom, čo ste sa naučili naspamäť základné tipy pre to, kedy ťahať, môžete vykonávať množstvo ďalších stratégií pre vašu hru, ktorú tak urobíte oveľa zábavnejšou a ziskovou.

Väčšina online hráčov sa zhoduje, že jedným z najlepších online tipov a veľkou radou, je hrať v dobrej spoločnosti.

To je najjednoduchšie dosiahnuť doma s priateľmi alebo pri hre online. Ale aj ak ste v kamennom kasíne a nemôžete ovplyvniť, kto si sadne na stoličku vedľa teba, môžete sa vždy rozhodnúť zmeniť stôl.

Vyvarovať sa – znamená temperamentným alebo deprimovaným hráčov, pretože znižujú atmosféru pri stole a vaše sústredenie. To isté platí pre opitých hráčov, ktorí ťažko odmietnu využívať bezplatné nápoje, ponúkané vo väčšine kasín. Budú vás chcieť odvrátiť od vašej hry.

Black Jack tipy – Udržujte pokoj

Náš posledný “blackjack tip“? Nenechajte, aby sa z vás stal jeden z rozptyľujúcich hráčov, čo znamená, oslobodenie sa od pitia zadarmo a citovo sa oddeliť od hry. Keď máte pocit, že ste zostali príliš rozrušený zo svojich strát, dajte si pauzu. Väčšina kasín umožňuje dealerom držať si svoje miesto, zatiaľ čo sa vrátite naspäť.

Dokonca aj keď si potrebujete pretiahnuť nohy, choďte preč od stola, na niekoľko minút si vyčistiť hlavu a po sadnutí naspäť ku stolu nerobiť „drahé“ chyby.