Ako vyhrať v blackjack

Na rozdiel od väčšiny iných kasínových hier, blackjack je hra, ktorej výsledok je do značnej miery ovplyvnený hráčom, hneď od okamihu, kedy hráč preloží balíček kariet. Krupiér je prakticky ako robot. On rozdáva podľa stanovených pravidiel, ktoré mu neposkytujú žiadne vlastné rozhodnutia.

Existujú tri rôzne prístupy k hre, hráč môže hrať s použitím troch rôznych stratégií:

  1. Hrať blackjack ako hru o šťastí s použitím iba „money management“. Určovať, kedy si pýtať karty a stáť bez ohľadu na to, čo krupiér ukáže, ošetriť to vhodným systémom riadenia, ako je systém „Paroli“ a nastaviť si primeraný limit zisku a straty pre prípad odchodu od stola.
  2. Použite základnej stratégie. Sledujte hru a vezmite do úvahy krupiérovu kartu na určenie, či pýtať kartu alebo stáť. Použiť vhodný systém riadenia, ako je systému D’Alembert a nastaviť primeraný limit zisku a straty pre prípad odchodu od stola.
  3. Počítanie kariet. Táto metóda nie je ľahká a niektorým kasínam sa to nepáči. Ak sa rozhodnete hrať blackjack týmto spôsobom, tak je najlepšie sa učiť od odborníkov. Existuje niekoľko kníh, ktoré by vás mali naučiť, ako na to ísť.

Poznámka k počítaniu kariet

Ak chcete počítať množstvo vysokých kariet alebo ich nedostatok, hráč musí sledovať z kariet, ktoré sú už hrali a priradiť bodovú hodnotu ku každej karte. Výpočet je pomerne zložitý, ale v podstate sa dá plus bod zakaždým, keď sa balíček kariet stáva výhodnejším a mínus bod zakaždým, keď sa stane menej priaznivým. V podstate, vysoké karty majú -1 bod a nízke karty +1 bod a medzi 0 bodov. Hráč potom počíta body, podľa už hraných kariet. Tie musí rozdeliť v pomere k veľkosti balíčka kariet. Potom už vie relatívne množstvo vysokých kariet vo zvyšku balíku.
Ak chcete byť úspešný počítač kariet musíte mať veľkú pamäť a rýchlu reakciu pri hromadení informácií, keď budete hrať. A k čomu? Ak všetko vyjde dobre, budete mať pri pomalej a únavnej hre 1% zisku v priemere. Ak si vsadíte veľkú sumu peňazí, aby sa 1% vyplatilo, budete pravdepodobne musieť rátať s tým, že vás si všimne šéf a nastane rýchle a časté miešanie kariet. Počítanie kariet je ťažké, nie je v obľube kasín a nie je tak obohacujúce, ako by sa mohlo zdať.